Jak funguje baterie? Vybitá baterie Která baterie je pro mé auto? Anatomie baterie Bezpečnost při manipulaci s bateriemi Srovnání kapacity cyklu Instalace a plnění baterie VARTA® Powersports AGM Pojmy, definice a slovníček z oblasti baterií
← Základy o bateriích

Vybitá baterie

Pokud baterie nedokáže Vaše auto nastartovat, je označována za „mrtvou”, přestože to není technicky správné. Baterie, která je zcela vybitá – protože jste nechali svítit světla nebo kvůli poškozenému alternátoru – může být dobita na svou plnou kapacitu. Pouze baterie na konci své životnosti již nemůže být dostatečně dobita na požadovanou úroveň. Potom je baterie skutečně nefunkční a musí být vyměněna.

Pokud je baterie vybitá a není mrtvá, můžete ji nouzově dobít z jiné plně nabité baterie. Následně doporučujeme baterii dobít externě do plných znaků nabití tj. min. 12,6 V. Dobití během jízdy přes alternátor není dostačující. Dále doporučujeme kontrolu alternátoru popř. jiné čáti elektrického systému, aby se zamezilo opakovanému vybití baterie. Co se jeví jako nefunkční baterie, může být ve skutečnosti problém v elektrickém systému vozidla. Máte-li v elektrickém systému vozidla vadnou součástku, bude tato součástka novou baterii neustále vybíjet a vy budete znovu a znovu „na suchu“.